ГоловнаЛіцензійні іспитиГрафік ліцензійних іспитів

Інформаційний банк тестових завдань «Крок 2. Лабораторна діагностика»

K2s   Лабораторна діагностика

(відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 01.11.2012 № 1233 «Про затвердження і введення в дію складових галузевого стандарту вищої освіти за спеціальністю підготовки 8.12010007 «Лабораторна діагностика» та діючого навчального плану для освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» за кваліфікацією лікар-лаборант)

Студентам про іспит

Як готуватись

Готуючись до складання ліцензійних іспитів, студентам необхідно звернути увагу на різні аспекти підготовки.

Запитання та відповіді

Ліцензійні іспити

Про медичні ліцензійні іспити

Система ліцензійних інтегрованих іспитів є комплексом засобів стандартизованої діагностики рівня професійної компетентності. Метою ліцензійного інтегрованого іспиту є встановлення відповідності рівня професійної компетентності випускника (інтерна) мінімально необхідному рівню згідно з вимогами Державних стандартів вищої освіти. 

Види тестових екзаменів

Ліцензійний інтегрований іспит включає один, два або три окремі тестові екзамени (Кроки) залежно від освітньо-кваліфікаційного рівня.

Технологія медичних ліцензійних іспитів

Методологiчною основою технологiї медичних лiцензiйних iспитiв є державнi стандарти вищої освiти України. Технологічною основою медичних ліцензійних іспитів є стандартизоване тестування. Для проведення медичних ліцензійних тестових іспитів було розроблено комплекс комп'ютерних програм підтримки технології стандартизованого тестування, який отримав назву Standard Test.

Впровадження тестових іспитів

Технологiя, яка покладена в основу лiцензiйних iспитiв, обговорювалася протягом 1996-98 рокiв на Всеукраїнських семiнарах за участю представникiв усiх медичних навчальних закладiв (бiльш нiж 30 засiдань, в яких взяли участь понад 1000 професорiв та доцентiв ВНЗ України). Технологiя медичних лiцензiйних іспитів пройшли професiйну експертизу в провiдних атестацiйних центрах свiту. Результати впровадження лiцензiйних iспитiв регулярно доповiдаються на щорічних конференцiях Асоціації з медичної освiти Європи та 8-й, 9-й, 12-й всесвiтнiх конференцiях з медичної освiти.

Регламент та процедура іспиту

Загальна інформація про регламент і процедуру іспиту. Особливості допуску та участі у ліцензійних іспитах. Процедура проведення ліцензійних іспитів. Процедура оформлення апеляції.

Критерії «склав/не склав»

Для проведення ліцензійних інтегрованих іспитів МОЗ України, на підставі аналізу результатів тестових екзаменів минулих років та за допомогою експертних методик, встановлені абсолютні величини критерію "склав".

Видача результатів

Офіційне оприлюднення результатів студентів (інтернів) ліцензійного іспиту здійснюється Центром тестування впродовж 14 днів шляхом електронного інформування ВНЗ за офіційною адресою.

Процедура апеляції

Рекомендована процедура щодо оформлення копій. Рекомендована процедура щодо апеляцій.

Нормативні документи

Указ Президента. Постанова КМУ. Галузеві стандарти. Накази про затвердження або оновлення навчальних планів (останні). Накази про державну атестацію. Накази про Центр тестування при МОЗ України. Накази щодо ліцензійних іспитів «Крок 3». Накази щодо Комісії зі змісту і стандартизованої оцінки якості підготовки спеціалістів-медиків та фармацевтів.

Графік ліцензійних іспитів

Графік тестових екзаменів ліцензійних іспитів.

Аналітичні довідки

Аналітичні довідки до результатів складання ліцензійних іспитів.

Авторам тестових завдань

Структура банків тестових завдань. Зразки шаблонів написання тестових завдань. Посібники для викладачів, учителів і методистів.

Вищим навчальним закладам

Шаблони реєстраційних списків студентів/інтернів на участь у ліцензійних іспитах: Крок 1, Крок 2, Крок 3, Крок М і Крок Б.

Лист МОЗ України від 23.09.2011 №08.01-47/1715

Ректорам (директорам) вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 24.06.2011 №649 «Про затвердження і введення в дію складових галузевих стандартів вищої освіти зі спеціальностей освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста галузей знань "Медицина" та "Фармація"», наказів МОЗ України від 11.08.2004 №409 «Про заходи щодо реалізації положень Болонської декларації в системі підготовки та післядипломної освіти молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів та бакалаврів», від 14.08.98 № 251 «Про затвердження Положення про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів "Медицина" та "Фармація"» та з метою поліпшення якості підготовки молодших спеціалістів Міністерство охорони здоров’я України з 2011-2012 н.р. розпочинає проведення ліцензійних інтегрованих іспитів «Крок М. Лікувальна справа», «Крок М. Акушерська справа» та «Крок М. Медико-профілактична справа».

Іспити проводитимуться у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації, які здійснюють підготовку молодших спеціалістів за спеціальностями «Лікувальна справа», «Акушерська справа» та «Медико-профілактична справа» незалежно від підпорядкування та форми власності.

Повідомляємо, що в 2011-2012 н.р. іспити проводитимуться як пілотні за графіком, зазначеним у листі МОЗ України від 21.06.2011 №08.01-47/987.

Заступник Міністра
О.К. Толстанов

Скринька довіри

 
скринька довіри

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Методична діяльність

Методична діяльність

Центр тестування при МОЗ України входить до складу Координаційних Рад МОЗ України з додипломної та післядипломної медичної освіти та здійснює методичну діяльність.

Докладніше...

Наукова діяльність

На базі Центру тестування при МОЗ України у співробітництві з ВНЗ різного профілю реалізуються наукові проекти в сфері педагогічного оцінювання і тестування, управління якістю вищої освіти.

Міжнародні проекти

b3

Центру тестування здійснює міжнародні проекти в двох основних галузях: співробітництво в сфері педагогічного оцінювання і тестування та співробітництво в сфері вищої медичної освіти.

Докладніше...

} ?>