ГоловнаЛіцензійні іспитиАвторам тестових завданьПосібники для викладачів, учителів і методистів

Посібники для викладачів, учителів і методистів

Педагогічне оцінювання і тестування.

 

Педагогічне оцінювання і тестування.
Правила, стандарти, відповідальність.

Я. Я. Болюбаш, І. Є. Булах, М. Р. Мруга, І. В. Філончук.

ISBN 978-966-471-041-8
Видавництво: К.: Майстер-клас
Рік видання: 2007
Кількість сторінок: 272 

Завантажити

У пропонованому посібнику подано аналіз сучасного стану процедур із забезпечення якості, якими необхідно керуватися під час зовнішнього оцінювання. Розглянуто також відповідні стандарти, якими визначаються правила, вимоги та критерії до систем освітнього і психологічного тестування та оцінювання. Проана лізовано права і обов’язки учасників процесу оцінювання.

Узагальнено інформацію щодо сучасних підходів до стандартизації педагогічного тестування, ролі стандартизації у забезпеченні справедливого оцінювання. Детально розглядаються стандарти, спрямовані на визначення основних технічних та технологічних вимог до тестів, міжнародні рекомендації з використання тестів і кодекси належної практики та професійної відповідальності у сфері педагогічних вимірювань.

Наведено офіційні переклади основних міжнародних документів зі стандартизації вимог, процедур та відповідальності учасників процесу педагогічного оцінювання і тестування. Книга призначена для вчителів та викладачів вищої школи, а також широкого кола працівників освітянських організацій і установ, які причетні до оцінювання в освіті. Вона буде корисною також особам, які оцінюються, учням, студентам та їхнім батькам.


Створюємо якісний тест

 

Створюємо якісний тест

Булах І. Є., Мруга М. Р.

ISBN 966;444;005;1
Видавництво: К.: Майстер-клас
Рік видання: 2006
Кількість сторінок: 160 

Завантажити

У посібнику обговорюється вітчизняний і закордонний досвід впровадження у практику педагогічної діяльності сучасних методів та технологій педагогічного оцінювання. У першій частині розглянуто основні принципи та правила побудови тесту і тестових завдань. У другій — етапи розробки валідного тесту, а також приклади стандартизованих тестів як закордонних, так і вітчизняних.

У посібнику наведено також приклади предметних тестів, розроблених групами викладачів під час проведення тренінгів у міжнародній літній школі у 2005 р. Навчання проводилося у межах міжнародного проекту "Справедливе оцінювання — мережа дистанційного навчання для вчителів — ТRАSТ". Цей проект передбачає поширення серед освітян (вчителів, викладачів та керівників навчальних закладів) нових знань та підходів у педагогічному оцінюванні.

Книга призначена для науковців, педагогів; практиків, працівників системи підвищення кваліфікації вчителів, студентів педагогічних ВНЗ.


Создание письменных тестовых вопросов по базисным и клиническим дисциплинам 

 

Создание письменных тестовых вопросов по базисным и клиническим дисциплинам

Сьюзан М. Кейс, Дэвид Б. Свэнсон

Национальный Совет Медицинских Экзаменаторов
3750 Маркет Стрит, Филадельфия, Пенсильвания 19104
Переводчик: Эмилия Боровик
Редакторы перевода: Ирина Буллах, Алексей Сироткин, Марина Мруга

Завантажити

Настоящее издание осуществлено в рамках Проекта "Российское партнерство в области медицинского образования с медицинскими школами и профессиональными организациями США".

Данное руководство написано с целью помочь преподавателям кафедр улучшить качество вопросов множественного выбора, используемых на экзаменах. В руководстве дан обзор типов тестовых заданий, при этом особенно углублено рассматриваются традиционные форматы заданий с одним лучшим ответом и вопросы расширенного выбора. Дан обзор затруднений, связанных с техническими дефектами тестовых заданий, а также с их содержанием. Руководство также содержит базовую информацию, которая может помочь преподавателям оценить статистические показатели качества тестовых заданий после проведения теста. Также представлен обзор методики по установке критериев оценки результатов. Абсолютно не затронуты вопросы, касающиеся "конструирования" экзамена.

Мы почти исключительно остановились на уровне тестовых заданий, оставив уровень планирования экзамена для другой книги. Мы предполагаем, что руководство будет использоваться в первую очередь преподавателями базовых и клинических дисциплин медицинского Вуза. Приведенные примеры тестовых заданий предназначены для студентов медвузов, хотя общие подходы к написанию тестовых заданий могут использоваться при составлении экзаменационных вопросов для других уровней обучения.

Данное руководство отражает опыт, который мы накопили за последние 20 лет при разработке тестов и тестовых заданий. За этот период мы буквально слово за словом проработали десятки тысяч вопросов множественного выбора (MCQs) и провели семинары по составлению тестовых заданий для тысяч преподавателей, в том числе для авторов вопросов для экзаменов USMLE, NBME и для экзаменов по специальности, а также для преподавателей более 50 медицинских школ, которые составляют тестовые задания для своих собственных экзаменов. Каждый участник семинаров помогал нам оформить наши идеи относительно более качественного составления тестовых заданий, и мы думаем, что с годами научились лучше формулировать обоснования "что?" и "зачем?". Мы надеемся, что данное руководство поможет выразить эти идеи.

Скринька довіри

 
скринька довіри

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Методична діяльність

Методична діяльність

Центр тестування при МОЗ України входить до складу Координаційних Рад МОЗ України з додипломної та післядипломної медичної освіти та здійснює методичну діяльність.

Докладніше...

Наукова діяльність

На базі Центру тестування при МОЗ України у співробітництві з ВНЗ різного профілю реалізуються наукові проекти в сфері педагогічного оцінювання і тестування, управління якістю вищої освіти.

Міжнародні проекти

b3

Центру тестування здійснює міжнародні проекти в двох основних галузях: співробітництво в сфері педагогічного оцінювання і тестування та співробітництво в сфері вищої медичної освіти.

Докладніше...

} ?>